Popis

Wienerberger, přední výrobce stavebních materiálů v České republice, představil  revoluční novinku ve svém oboru: zdicího robota. Využití inovativních řešení je jedním z pilířů firemní strategie Wienerbergeru. Ten vidí velký potenciál v digitalizaci a automatizaci stavebnictví, jež jsou klíčové v rychle se měnící době. Zdicí robot je tak prvním krokem k tomu, aby mohla digitalizace plně proniknout i na stavební trh. Jedná se o jedinečný projekt, který na trhu dosud neexistuje, a má potenciál změnit dynamiku v segmentu stavebnictví. Nejprve však bylo potřeba dát o takové novince vědět. Naším cílem bylo představit zdicího robota nejen široké veřejnosti, ale i B2B partnerům, kteří by si chtěli inovaci pronajmout pro realizaci svých zakázek. Součástí bylo představení nových speciálně patentovaných Robot Ready cihel.

Řešení

Za účelem představení robota jsme připravili PR kampaň, jejíž highlightem byly dvě živé demonstrace, které ukázaly novinářům zdicího robota v akci. V červnu 2023 jsme společně s Wienerbergerem uspořádali exkluzivní testování robotického dělníka v novém eXperience centru v Jirčanech u Prahy. Jednalo se o závěrečnou zkoušku, než bude robot poprvé vyslán do terénu. O čtvrt roku později měli novináři možnost sledovat zdicího robota při jeho prvním ostrém startu, při reálné práci v terénu -  výstavbě průmyslové haly stavební firmou GEMO v Šumperku.

Výsledky

PR kampaň založená především na osobní účasti novinářů při demonstraci robota vtáhla do děje a nového zdicího dělníka se podařilo představit nejen skrz všechna mainstreamová, ale i odborná a oborová média. Úspěch kampaně se odrazil v pozitivních reakcích veřejnosti i navázání B2B kontraktů. Zdařile jsme tak dosáhli zlepšení image klienta v rámci stavebnictví a mezi potenciálními zákazníky a odprezentovali revoluční novinku: zdicího robota a jeho patentovanou Robot Ready cihlu.

Zdicí robot vznikl za podpory společnosti KM Robotics, Technologické agentury ČR (TAČR), Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (ČVUT CIICR) a společnosti Creative Dock.


Počet výstupů (červen 2023 – prosinec 2023): 198

AVE (červen 2023 – prosinec 2023): 53,22 mil. Kč

Mediální výstupy

Další case studies

Pojďme společně pracovat

Pomáháme firmám rozšiřovat dobrou pověst a vést s médii, influencery i zákazníky autentický dialog.

Kontaktujte nás